Hafizullah Habib

Podcast Yayıncısı

Afganistan’da Türkmen göçmen ailesinde doğdum. İlk okul ve orta okulu doğduğum köyde bitirdim ve liseyi Şibirganda bitirdim. Üniversite giriş sınavında Kabil Üniversitesini kazandım ve YTB (Türkiye) Bursunu kazanarak lisans eğitimimi Sinema ve Televiyon bölümünde bitirdim.

Şuan Kabil’de Chinar.TV’de kameraman olarak çalışıyorum ve hopi olarak Podcast yayını ve blog yazarlığı yapıyorum. Yazdıklarım ve yayınladığım Podcastleri bu siteden okuyabilir ve dinleyebilirsiniz. Çektiğim fotoğrafları da bu site üzerinden yayınlıyorum.

Biraz kendim hakkında olan biten hikayeleri dinlemeye hazır olun. Özellikle Türkiye’de geçirdiğim beş yıl ve bu süreçteki olan komik, eğlenceli anılarımı, izlediğim filmler hakkında düşüncelerimi ele alıp yayınlayacağım. Bunun yanı-sıra dünyada olan biten değişik bilgileri benden dinlemek istiyorsanız Takipte kalın.

“Benim şuan hayatta kalma sebebim, İnsanlara öldükten sonra da saygı duyan kültürümdür. Eğer o gün yıkamak için kundağımı açmasaydılar, belki ben mezara gözümü açabilmeden önce gitmiş olurdum.”
Hafizullah Habib

Neler ile ilgilendiğim
  • Podcast Yayıncısı
  • Makale Yazarı
  • Kameraman / Fotoğrafçı
  • Film Yönetmen Adayı